Women - fotografický projekt

Sbírka portrétů, oslava všech krásných a silných žen, které ve svém životě potkávám. Miluji fotografování žen a je mi ctí, že s nimi můžu trávit svůj čas.

Tento projekt zkoumá také estetické pojetí subjektivní a objektivní krásy. Její pojetí není zcela jednotné. Krása a její vznímání je zajímavým jevem, a z toho důvodu jsem se rozhodla věnovat se tomuto fenoménu v rámci svojí fotografické práce.

Obecně lze konstatovat, že univerzální definice krásy není možná, už proto, že se jedná o natolik abstraktní a zároveň ryze subjektivní pojem.

Tyto ženské portréty jsou výpovědí pravdy. Pravdy, že každá žena je krásná, každá je jedinečná. A v dnešní době, která volá po dokonalosti a tím až po jakési unifikovanosti, je potřeba se zastavit, zamyslet se a ocenit ženskou rozmanitost, která je ve své podstatě dokonalá.

*Budu postupně doplňovat galerii zde. Pokud chcete být součástí tohoto projektu, budu ráda když mi napíšete zprávu.

❤️ Veronika


Caffenol workshop #1

První workshop je za mnou a tak bych Vám ráda přiblížila jeho průběh. Vše šlo podle plánu a níže přidávám pár fotek z procesu. Děkuji @terezakrups za návštěvu a těším se na příště. :)

V první fázi se založí exponovaný film do vývojnice a připraví se roztok kávy, prací sody a vitamínu C. (Terka byla moc šikovná a i když neměla žádné zkušenosti, film se jí povedlo založit správně hned na poprvé.) Podle použitého filmu vypočítáte poměry a dobu vyvolání. 

Díky tomu, že caffenol neobsahuje žádné chemikálie, můžeme směs po vyvolání vylít do odpadu a film ihned vyprat. Poté přichází řada na ustalovač, tam se chemii nevyhneme, ale výhodou je alespoň to, že ho můžeme použít opakovaně. Poté opět film vypereme a necháme usušit. 

Celý workshop zabere cca 2 - 3 hodiny včetně přípravy. Jakmile je film suchý, můžeme ho  archivovat a připravit na skenování, kterému dávám osobně přednost. Vyvolávání fotek v temné komoře miluji, ale v zájmu šetření vody tento způsob využívám spíše vyjímečně. 

Workshop je pravidelný, takže pokud si vyvolání chcete vyzkoušet a naučit se něco nového, rezervujte si termín zde nebo na emailu [email protected]

Budu se těšit na setkání! :)

Veronika


Caffenol workshop

Caffenol, neboli vývojka z kávy. Miluji analogovou fotografii a celý černobílý proces, ale stále častěji jsem řešila jak na to, abych nemusela plýtvat vodou a používat tolik chemikálií. Až jsem vyzkoušela tuto netradiční ekologickou vývojku. Může Vám to znít jako něco, co nelze brát příliš vážně, co není určené jinak než pro zábavu. Opak je ale pravdou. Je potřeba více experimentovat, ale jak si zvyknete, získáte univerzální vývojku, se kterou dosáhnete velmi dobrých výsledků. 

Pokud Vás tato metoda zajímá, nebo si chcete jen vyzkoušet něco nového, připravila jsem nový workshop, na kterém budete mít k dispozici vše potřebné. Přineste si svůj exponovaný černobílý film a dobrou náladu. Workshop bude probíhat v mém studiu v prostoru Mosilana Hubu na adrese Křenová 19 v Brně.


*Můžete očekávat individuální přístup, volné termíny jsou dle domluvy. Rezervace na emailu [email protected] nebo použijte rezervační formulář v kontaktech. 

Těším se na setkání!

Veronika

1
© 2018 Veronika Nöhrer
Using Format