Women - join the project

V dubnu jsem poprvé zveřejnila informace o mém novém fotografickém projektu Women / Ženy. Jedná se o soubor portrétů na film, které zobrazují skutečnou, přirozenou krásu. Věřím, že každá žena je krásná, jedinečná a v dnešní době, která volá po “dokonalosti” bych ráda ocenila ženskou rozmanitost, která je ve své podstatě dokonalá.

Aktuálně hledám další “modelky” - slečny i paní, všech národností, velikostí i tvarů. Pokud je Vám tato myšlenka blízká a chcete být součástí projektu, napište mi zprávu. :) Za podporu a účast na projektu nabízím výsledné fotografie zdarma.


Brno Analog Weekend

Po úspěšných workshopech vyvolání filmu jsem si řekla, že zkusím vytvořit něco více komplexního a tak přišel na řadu Brno Analog Weekend. 

Jednalo se o dvoudenní workshop, který jsem pojala jako základy analogové fotografie od A do Z. Například, jak aplikovat pojmy jako clona, ISO, rychlost závěrky, co je to kompozice, jaké jsou typy a druhy filmů, jak archivovat negativy, čím můžeme nahradit chemikálie při vyvolávání, skenování negativů a mnohem víc.. 🎞

1. den

S Jančou jsme se sešly dopoledne ve studiu, kde jsme probraly teorii, vysvětlily si nastavení fotoaparátu, základy kompozice a po kávě a menším občerstvení jsme se vydaly do města fotit. Na focení analogem je ideální klid a čas, zbytek procesu byl tedy v plánu na neděli.

2. den

Sraz byl opět ve studiu, kde jsme se pustily do vyvolání filmů. Učím jak vyvolat film bez zbytečné chemie, takže přišel opět na řadu caffenol, směs kávy, vitaminu C a prací sody. ✌️ Tento způsob vyvolání je jednoduchý, ekologický a funguje skvěle. Po vyvolání a sušení se film archivuje a můžeme skenovat. 

Nových informací bylo opravdu hodně, takže rozdělení do dvou dnů se osvědčilo. Už se těším, až tento kurz znovu zopakuji a mezitím se můžete podívat na pár výsledných fotografií. 

Děkuji Janči za skvělé dva dny a její krásné hodnocení workshopu: ”Kurz s Veronikou byl perfektní! Poradila i vysvětlila. Velmi příjemné odpoledne v rukou profesionální fotografky. Vřele doporučuji!”

💕 Veronika


Women - fotografický projekt

Sbírka portrétů, oslava všech krásných a silných žen, které ve svém životě potkávám. Miluji fotografování žen a je mi ctí, že s nimi můžu trávit svůj čas.

Tento projekt zkoumá také estetické pojetí subjektivní a objektivní krásy. Její pojetí není zcela jednotné. Krása a její vnímání je zajímavým jevem, a z toho důvodu jsem se rozhodla věnovat se tomuto fenoménu v rámci svojí fotografické práce.

Obecně lze konstatovat, že univerzální definice krásy není možná, už proto, že se jedná o natolik abstraktní a zároveň ryze subjektivní pojem.

A já jsem si uvědomila toto:

..nejsem typ fotografa, který Vás bude nastavovat a říkat Vám, jak se máte tvářit. Protože to není skutečný život.

Skutečný život je v přítomném okamžiku, skutečný život jsou nefalšované emoce, skutečný život je jít venčit psa, i když venku prší, skutečný život je když si dovolíte být sami sebou, ve svém přirozeném stavu.

Protože pokud je jedna věc, kterou vím jistě, je to ta, že autentičnost je tím nejspolehlivějším způsobem, jak vypadat krásně.

Být sama sebou není jít si koupit nové šaty jen na toto focení, učesat a nalíčit se způsobem, na který nejste zvyklá, vzít si podpatky, i když je skoro nikdy nenosíte, jen proto, abyste na fotkách vypadala líp.

Být sama sebou je když si oblečete šaty, které nosíte pořád, protože jsou Vaše nejoblíbenější, když máte jen řasenku a lesk na rty, když si užíváte ty malé chvilky štěstí ve Vašem životě, nejen ty velké.

Protože žádný okamžik není významnější než jakýkoli jiný, žádná osoba není zajímavější než kterákoli jiná a protože nejkrásnější jste když jste sama sebou.

Tyto ženské portréty jsou výpovědí pravdy. Pravdy, že každá žena je krásná, každá je jedinečná. A v dnešní době, která volá po dokonalosti a tím až po jakési unifikovanosti, je potřeba se zastavit, zamyslet se a ocenit ženskou rozmanitost, která je ve své podstatě dokonalá.


*Budu postupně doplňovat galerii zde. Pokud chcete být součástí tohoto projektu, budu ráda když mi napíšete zprávu.

❤️ Veronika

Using Format